793 727 570 / sklep@luxnaczynia.com
Dostępne przesyłki Kurier i Paczkomaty InPost Kurier / Paczkomaty Odbiór osobisty w Warszawie

Granitowe / marmurowe

Sortuj wg:
Producenci w kategorii: Kinghoff, Klausberg
PATELNIA KH-1364

PATELNIA KH-1364

50,00

Patelnie granitowe

Patelnie z powłoką granitową ze względu na swój wygląd często nazywana jest marmurkowymi. Charakterystyczną cechą wizualną tych patelni jest ciemny kolor - zazwyczaj ciemny szary lub grafitowy czasem czarny - z drobnymi jasnymi wtrąceniami. Wygląd jest taki sam jak naturalnie występującego granitu.

Zalety patelni z powłoką granitową

Dwie największe zalety tego rodzaju patelni to
nieprzywieranie potraw - co pozwala na smażenie potraw bez tłuszczu
wytrzymałość / odporność na zarysowania - wynika z zastosowania granitu, który jest bardzo twardym materiałem. Nawet gdy podczas smażenia używa się metalowych akcesoriów kuchennych nie pojawią się zarysowania (nie mniej jednak zalecamy stosowanie przyborów kuchennych wykonanych z drewna lub tworzywa sztucznego ponieważ znacznie wydłuży to żywotność patelni). Duża wytrzymałość patelni granitowych sprawia, że mogą być one intensywnie użytkowane bez obawy o szybkie zużycie.

Mogłoby się wydawać, że granitowa patelnia będzie dość ciężka co pogorszy komfort użytkowania ale na szczęście są stosunkowo lekkie. Waga może różnić się w zależności od bazy tzn. czy jest stalowa czy aluminiowa. Patelnie na bazie stali będą odrobinę cięższe.

Możliwość smażenia bez tłuszczu i neutralność powłoki granitowej gwarantują jeszcze jedną zaletę patelni granitowych mianowicie potrawy mają wyraźny naturalny smak i kolor.

Patelnia granitowa ze względu na kolor i wzór powłoki bardzo dobrze wyglądają w kuchni - nadają klasy i jakości.

Dołącz do nas na Facebooku