793 727 570 / sklep@luxnaczynia.com
Dostępne przesyłki Kurier i Paczkomaty InPost Kurier / Paczkomaty Odbiór osobisty w Warszawie

Szynkowary

Sortuj wg:

Szynkowar

Jest to urządzenie stosunkowo proste w budowie. Składa się z wysokiego garnka, który zamknięty jest przykrywką z dużą sprężyną. Ważnym elementem szynkowara jest termometr, który umożliwia kontrolowanie temperatury parzenia mięsa. W zestawach można znaleźć specjalne worki, w których w prosty sposób przygotowuje się domowe mielonki.

Nazwa urządzenia może być myląca ponieważ sugeruje zastosowanie do wyrobu szynki ale nic bardziej mylnego ponieważ szynkowar idealnie nadaje się do przygotowania mielonki, karczku, golonki, boczku czy innego wyrobu wędliniarskiego. Dużym atutem szynkowara jest zwarta konsystencja wędliny, która jest osiągana dzięki dociskającej sprężynie.

Wielkość szynkowara

Wybierając szynkowar należy kierować się wielkością porcji przygotowywanej wędliny. Wielkość garnka 1,5 kg jest wystarczająca dla 3-4 osobowej rodziny - można w nim przygotować wędlinę na 3-5 dni. Duży szynkowar 2,5 kg polecany jest większym rodzinom lub osobom, które przygotowują suto zastawione stoły Świąteczne.

Szynkowary cieszą się co raz większą popularnością. Wynika ona z możliwości przygotowania stosunkowo niedrogiej wędliny, która jest wyjątkowo smaczna, doprawiona w należyty sposób i przygotowana ze sprawdzonych produktów.

Dołącz do nas na Facebooku