793 727 570 / sklep@luxnaczynia.com
Dostępne przesyłki Kurier i Paczkomaty InPost Kurier / Paczkomaty Odbiór osobisty w Warszawie

Szybkowary

Sortuj wg:

Szybkowar

Zdrowe i szybkie gotowanie – to wymarzona sytuacja dla każdego miłośnika kulinariów. Aby osiągnięcie takiego stanu rzeczy było możliwe, w wyposażeniu Twojej kuchni musi znaleźć się szybkowar. Dzięki niemu w błyskawicznym tempie stworzysz pełnowartościowe dania, na które w przeciwnym razie musiałbyś czekać nawet przez kilka godzin.

Szybkowary tym różnią się od tradycyjnych garnków, że posiadają pokrywę umożliwiającą szczelne zamknięcie naczynia. Dzięki temu nagromadzona w urządzeniu para wodna nie ma ujścia i zostaje w nim na cały czas gotowania. W ten sposób na żywność działa nie tylko wysoka temperatura, lecz także ciśnienie, a to pozwala na zwiększenie temperatury wrzenia i szybsze przygotowywanie posiłków. Ugotowanie danej potrawy w szybkowarze może trwać nawet 70 proc. krócej niż w zwykłym garnku. Mięsa, zupy czy dania z warzyw nie stanowią dla tego urządzenia problemu. Jeśli więc żyjesz w biegu, a zależy Ci na samodzielnym przygotowywaniu zdrowych posiłków, szybkowar jest urządzeniem dla Ciebie!

Jak działa szybkowar?

Szybkowary mają kilka elementów charakterystycznych, odróżniających je od tradycyjnych garnków. Pierwszym z nich jest szczelnie zamykana pokrywka. Nie da się jej otworzyć w trakcie gotowania, przez co ciśnienie przez cały czas pozostaje wysokie. Pokrywkę da się zdjąć po zakończeniu przygotowywania potrawy, po ustawieniu pokrętła na opcję dekompresji, która wyrównuje ciśnienie. Pokrywa wyposażona jest w uszczelkę, która pozwala na dokładne zamknięcie szybkowaru. Powinna być ona wymieniana co roku i dokładnie czyszczona po każdym użyciu naczynia. Ostatni ważny element to zawór bezpieczeństwa. Otwiera się on, gdy w naczyniu nagromadzi się za dużo pary wodnej, a ciśnienie osiągnie za wysoką wartość. Szybkowary są bardzo łatwe w obsłudze, jeśli tylko przestrzega się zasad bezpieczeństwa. Przed pierwszym użyciem koniecznie zapoznaj się z instrukcją obsługi, dzięki czemu unikniesz przykrych niespodzianek.

Wybierz szybkowar dla siebie

Właściwości szybkowaru należy dobrać do własnych preferencji. Jeśli gotujesz często i dla wielu osób, zaopatrz się w model o większej objętości, np. od 7 do 9 litrów. Przyrządzisz w nich posiłki nawet na specjalne okazje, których smak zachwyci gości. W ofercie LuxNaczynia dostępne są też mniejsze warianty, przypominające niewielkie rondelki, w których w krótkim czasie przyrządzisz obiad do pracy czy na uczelnię. Zwróć uwagę, czy wybrany przez Ciebie szybkowar jest przystosowany do rodzaju kuchenki. W naszym sklepie dostępny jest szybkowar zarówno na indukcję, jak i kuchenkę gazową. Niezależnie od tego, jaki rodzaj będzie dla Ciebie odpowiedni, szybkowar to gwarancja oszczędności nie tylko czasu, lecz także energii. Ważny jest też design – większość współczesnych tego typu garnków wykonana jest z eleganckiej i wytrzymałej stali nierdzewnej. Solidne uchwyty i rączki zapewnią bezpieczne przenoszenie szybkowaru. Jeśli więc prowadzisz aktywny tryb życia i nie masz czasu na gotowanie, zapoznaj się z asortymentem sklepu LuxNaczynia i przekonaj się, że przygotowywanie posiłków w kilka minut jest możliwe!

Dołącz do nas na Facebooku