793 727 570 / sklep@luxnaczynia.com
Dostępne przesyłki Kurier i Paczkomaty InPost Kurier / Paczkomaty Odbiór osobisty w Warszawie

Brytfanny

Sortuj wg:
Producenci w kategorii: Kinghoff, Klausberg

Brytfanna

Jeżeli masz w planie pieczenie mięsa lub zapiekanie potrawy w piekarniku do niezbędna będzie brytfanna nazywana czasem gęsiarką - nazwa gęsiarka pochodzi od najczęściej przyrządzanej potrawy w tym naczyniu czyli pieczonej kaczki.

Brytfanna - wbrew pozorom jest naczyniem bardzo uniwersalnym. Pozwala na pieczenie w piekarniku ale także gotowanie i smażenie na kuchence. Niektórzy z kucharzy przed pieczeniem potrawy najpierw obsmażają ją w brytfannie. Daje to oszczędność czasu i ogranicza bałagan i konieczność mycia wielu naczyń.

W brytfannie pieczenie i zapiekanie jest bardzo proste i nie sprawia trudności.

Jaki rodzaj brytfanny wybrać?

W ofercie naszego sklepu znajdziecie brytfanny płytkie i głębokie, z przykrywami i bez, owalne i prostokątne, stalowe, granitowe, żeliwne a nawet brytfanny z wkładem do gotowania na parze absolutny 'must have' dla osób lubiących zdrowe gotowanie w większych ilościach.

Tradycyjnym rozwiązaniem jest brytfanna stalowa lub żeliwna. Wiele osób z pewnością pamięta sprzed lat metalowe brytfanny pokryte czarną emalią. Było to podstawowe naczynie kuchenne naszych mam i babć.

Dostępne są także brytfanny z powłoką granitową dzięki której potrawa nie przywiera do dna i ścian. Posiadają zazwyczaj przykrywę szklaną co pozwala na sprawdzanie stanu pieczenia.

W ofercie naszego sklepu najdziecie także bardzo praktyczne rozwiązanie tj. brytfanna z przykrywą umożliwiającą dolewanie oleju lub innego płynu bez odkrywania potrawy Brytfanna 4,5L KB-7365

Na co zwrócić uwagę przy zakupie brytfanny?

Pierwszym elementem jest wielkość brytfanny - musi pasować do typowych porcji pieczonych przez ciebie. Jeśli lubisz upiec dużą szynkę to musisz wybrać wysoką brytfannę 4.5 litra. Drugim elementem jest sposób otwierania - ważne aby brytfanna miała górny pochwyt lub boczne uchwyty nie lisowały się ze sobą (żeby nie dotykał jeden drugiego bo będziecie mieli problem z jej otwarciem).

Dołącz do nas na Facebooku