793 727 570 / sklep@luxnaczynia.com
Dostępne przesyłki Kurier i Paczkomaty InPost Kurier / Paczkomaty Odbiór osobisty w Warszawie

Do gotowania mleka

Sortuj wg:

Garnek do gotowania mleka

Jest to jedno z podstawowych naczyń, które obowiązkowo powinny znaleźć się na wyposażeniu naszej kuchni.

Prawdopodobnie nie raz przytrafiło Ci się skrobanie garnka po przypalonym mleku. To dla tego, że do gotowania mleka należy używać specjalnego garnka. Jego budowa sprawia, że można spokojnie zagrzać mleko bez ciągłego mieszania. Garnek do gotowania mleka posiada płaszcz wodny dzięki czemu płomień nie ogrzewa bezpośrednio mleka tylko wodę zawartą pomiędzy ściankami.

Bardzo przydatną funkcjonalnością wykorzystaną w garnku do mleka jest gwizdek! taki jak w czajnikach. Woda otaczająca mleko gdy osiągnie temperaturę wrzenia zaczyna parować co sprawia, że gwizdek zaczyna wydawać dźwięk. Dzięki temu wiemy kiedy musimy podejść do garnka aby zdjąć go z kuchenki. Wreszcie skończy się ciągłe czekanie na zagotowanie mleka - w obawie, że wykipi na kuchenkę i się przypali.

Jak inaczej wykorzystać garnek do gotowania mleka?

Wszystkie potrawy wymagające wolnego i bardzo ostrożnego gotowania mogą być bezpiecznie przyrządzone w garnku do gotowania mleka! Dzięki płaszczowi wodnemu temperatura wewnątrz garnka jest dużo niższa niż płomienia palnika. W tym garnku możesz bez obaw rozpuścić czekoladę bądź masło. Garnek do mleka nadaje się także to przygotowania delikatnego sosu beszamelowego. Wykorzystanie tego garnka jest ograniczone tylko naszą wyobraźnią :)

W naszej ofercie posiadamy garnki do gotowania mleka wykonane ze stali nierdzewnej, a także żeliwne. Jeśli jesteś posiadaczem kuchenki indukcyjnej to z pewnością zainteresuje Cię garnek do gotowania mleka na indukcję. Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty.

Dołącz do nas na Facebooku