793 727 570 / sklep@luxnaczynia.com
Dostępne przesyłki Kurier i Paczkomaty InPost Kurier / Paczkomaty Odbiór osobisty w Warszawie

Do gotowania na parze

Sortuj wg:
Producenci w kategorii: Kassel, Kinghoff, Klausberg

Garnek do gotowania na parze

Jeśli jesteś zwolennikiem zdrowego gotowania lub chcesz uciec od tłustych potraw smażonych na tłuszczu to koniecznie musisz zaopatrzyć się w garnek do gotowania na parze.

Gotowanie na parze jest stosunkowo proste - na naszym blogu znajdziesz kilka wskazówek Gotowanie na parze zdrowe i smaczne. Osoby, które zasmakowały w daniach ugotowanych na parze chętnie powracają do tego rodzaju gotowania.

Garnek do gotowania na parze składa się z kilku części. Podstawą jest garnek na wodę - może mieć różną wielkość ale zawsze jest dobrany przez producenta tak aby wystarczył do ilości sit. Kolejnymi elementami są sita na których układamy potrawy do ugotowania. Ich ilość waha się od jednego do czterech. Im więcej potraw jednocześnie chcesz ugotować na parze tym więcej sit potrzebujesz. Najczęściej wystarczą trzy. Pamiętaj, że nie musisz ustawiać wszystkich posiadanych sit, mając cztery sita zawsze możesz użyć tylko dwóch - dlatego lepiej kupić garnek z większą ilością sit. Dlaczego nazywamy sitami - wynika to z ich wyglądu. Posiadają otwory w dnie przez, które swobodnie może przechodzić para. Ostatnim elementem zestawu do gotowania na parze jest przykrywka - zazwyczaj szklana.

Czy warto kupić garnek do gotowania na parze?

Tak, warto posiadać garnek do gotowania na parze w swoim kuchennym arsenale. Nigdy nie wiadomo kiedy będzie przydatny. Być może zechcesz przejść na zdrowszy tryb życia i wyeliminować nadmiar tłuszczu w swojej diecie. Możliwe, że po zimie będziesz chciała odzyskać formę i rzucić się w wir fitnessu i zbilansowanego odżywiania. Może także zdarzyć się sytuacja, że ze względów zdrowotnych konieczne będzie przejście na restrykcyjną dietę bez tłuszczową. W tych przypadkach garnek do gotowania na parze będzie właściwym wyborem.

Pamiętaj, że dolny garnek z kompletu, w który wlewa się wodę możesz na co dzień wykorzystywać do gotowania potraw np.: zup. W zestawie do gotowania na parze zawsze jest przykrywka, która pasuje także na dolny garnek.

W naszym sklepie znajdziesz duży wybór garnków do gotowania na parze różniący się ilością części oraz średnicą garnków.

Garnki do gotowania na parze

Gotowanie na parze uważane jest za najzdrowszą metodę przygotowywania posiłków. Nie używa się do niego tłuszczu, a stosowanie pary wodnej sprawia, że żywność nie tylko nie traci cennych witamin i mikroelementów, lecz także zachowuje jędrność i naturalny wygląd. Jeśli chcesz, by na Twoim stole zagościły zdrowe i smaczne potrawy, koniecznie wyposaż kuchnię w garnek do gotowania na parze.

Wbrew pozorom ten sposób nie jest skomplikowany i może z niego korzystać każdy. Garnki do gotowania na parze składają się z kilku elementów. Jeden z nich, znajdujący się najniżej, przypomina tradycyjne naczynie, które większość z nas ma w swojej kuchni. Pozostałe, ustawiane wyżej, wyglądają podobnie, jednak ich dna mają postać sitek, przez które para wodna powstała w najniższej części garnka przedostaje się na pozostałe poziomy. Cała konstrukcja zakończona jest pokrywką, dzięki której większość pary pozostaje w naczyniu.

Dostosuj garnek do gotowania na parze do własnych potrzeb

Wybierając urządzenie do gotowania na parze, warto zwrócić uwagę na dwa parametry. Pierwszym z nich jest pojemność garnka. Większe modele przydadzą Ci się, jeśli przygotowujesz duże porcje posiłków lub gotujesz nie tylko dla siebie. Inną ważną kwestią jest liczba elementów, z których składa się garnek do gotowania na parze. Liczba dodatkowych poziomów (sit) może wynieść od jednego do czterech. W tym przypadku warto sięgać po warianty z większą liczbą elementów, by w razie potrzeby mieć możliwość przygotowania większej ilości jedzenia – np. gdy spodziewasz się gości i chcesz poczęstować ich zdrową potrawą.

Wykorzystanie wielu poziomów w naczyniu do gotowania na parze to bardzo praktyczne rozwiązanie. W jednym czasie możesz bowiem ugotować np. mięso czy rybę, ryż albo kaszę oraz warzywa. Wystarczy podzielić składniki i każdą grupę umieścić na osobnym poziomie. Ważne, by produkty, które należy gotować dłużej, umieścić bliżej zbiornika z wodą – będą miały dostęp do większej ilości pary. Zapoznaj się z sekcją garnków do gotowania na parze w sklepie LuxNaczynia i przekonaj się, że warto mieć jeden z nich pod ręką!

Dołącz do nas na Facebooku